Sürücü Kursu Fiyatları

Sürücü kursu fiyatları değişkenlik içerisinde olan ehliyet sınavı sistemiyle birlikte çeşitli değişkenliklere girmiştir. Bu nedenle ehliyet almak için bir sürücü kursu araştırması yaparken sürücü kursu fiyatları da araştırıp ona göre bir seçim yapmanız sizin için faydalı olacaktır.Seçtiğiniz sürücü kursu ile fiyatları önceden konuşmak ve öğrenmek daha sonra bir sürpriz ile karşılaşmamanız açısından gerekli noktalar arasındadır.
Sürücü kursu fiyatları
açısından bilmeniz gerekenlerden bahsedecek olur isek, yapılan sınavlardan kaldığınız taktirde hem harç ücretini hem de direksiyon telafi ücretini ödemeniz gerekmektedir. Aşağıdaki listede tahmini fiyat aralıkları yer almaktadır;
• A1 Sürücü belgesi: 658 TL – 800 TL
• A2 Sürücü belgesi: 728 TL – 940 TL
• A Sürücü belgesi: 868 TL – 1150 TL
• B1 Sürücü belgesi: 868 TL – 1150 TL
• B Normal ve otomatik: 1038 TL – 1300 TL
• B Engelli: 1038 TL – 1300 TL
• F Sürücü belgesi: 938 TL – 1100 TL
• G Sürücü belgesi: 476 TL – 600 TL
Yukarıda listelenen tahmini sürücü kursu fiyatları aralıklarıdır.
Ehliyet sürücü belgeleri ve yaş sınırları son dönemde değişiklikler içerisine girmiştir. Bu nedenle fiyatlarda da artış veya iniş söz konusu olabilir.

Sürücü kursu fiyatları özellikle son dönemdeki değişimler ile değişim göstermeye başlamıştır. Ehliyet sınıfları ve yaş sınırlamalarında değişikliğe gidilen ehliyet kursları kapsamında her ehliyet sınıfının fiyat aralığı farklı olup, hangi sınıftan ehliyet almak istiyorsanız o kadar ücret ödemektesiniz. Ehliyet almak isteyen sürücülerin aklına ilk gelen iki kelime; Sürücü kursudur. Sürücü kursları verdikleri eğitimlerin yanı sıra bu eğitimleri direksiyon dersleri ile pekiştirmek ve adayları iyi bir sürücü olup trafikte yalnız başlarına güvenli bir şekilde ilerlemeleri için hizmet vermektedir.
Sürücü kurslarında belli başlı bir sistem vardır. Bu sistem iki aşamalı sınavdan oluşur. Birinci sınav yazılı olup, ikinci sınav ise uygulamalı direksiyon dersidir. Sürücü kurslarına verilen harç ücretlerinin yanı sıra sürücü kursu fiyatları için bir araştırma yapıp kayıt yaptıracağınız firma ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Birinci sınavdan başarıyla baraj puanını geçen sürücü adayları direksiyon sınavında girmeye hak kazanırlar. Direksiyon sınavları ilk etapta tenha ve trafik akışı fazla olmayan yerlerde yapılır. Daha sonra sürücü adayının kendini geliştirmesi ile beraber normal trafik akışında dersler verilmeye başlanır. Özellikle araçlar hakkında bilgi edinmek, araçları iyice kavramak ve iyi bir sürücü olmak için direksiyon sınavları oldukça önemlidir.
Sürücü kursu fiyatları genel olarak her sürücü kursunda aynıdır. Nadiren değişiklik gösterebilir.

COPYRIGHT © 2017 SENOLDİREKSİYONDERSİ.COM / TÜM HAKLARI SAKLIDIR / Lavce Security