Otomobil Ehliyeti

Ehliyet sahibi olmak isteyen insanların genel olarak bahsettikleri ehliyet sınıfı B sınıfıdır. Moped, ATV, Kamyonet ve Otomobil kullanabilmek için gerekli olan ehliyet sınıfı B sınıfı ehliyettir. Fakat genel olarak B sınıfı, sürücü adayları tarafından otomobil ehliyeti olarak bilinir. Kendi firmamız ve genel olarak sürücü kurslarında genel eğitim ve dersler verildikten sonra ikiye ayrılan bir sınav sistemi vardır.
Birinci sınav yazılı sınavdır, birinci sınavı geçen adaylar için de direksiyon dersi sınavları başlar. Yazılı sınav 50 soruluk bir sınavdır ve en az 35 soruya doğru yanıt verip 70 puan almak gereklidir. Yazılı sınav başarıyla atlatıldıktan sonra oldukça dikkat gerektiren direksiyon dersi sınavı başlar. Direksiyon sınavı da kendi içinde ikiye ayrılır. Birinci madde araç hakkındaki teknik bilgileri sorgular. İkinci maddede ise sürücünün becerileri ölçülür. otomobil ehliyeti almak için girdiğiniz sınavda özenle dikkat edilen dört tane husus vardır;

• Yokuşta Kalkış Yapabilmek.
• En Az 25 Metre Geri Gidebilmek.
• İki Araç Arasına Park Edebilmek.
• Geri Giderken Manevra Yapabilmek.

Tüm bu maddeler doğru şekilde uygulandığında başarıyla sınavı geçebilirsiniz. Fakat uygulama esnasında bir hata olur ise sınavınız sona erdirilir ve yaklaşık 2 saatlik bir eğitimin ardından tekrar sınava girip otomobil ehliyeti almak için adımlarınıza devam edebilirsiniz.

COPYRIGHT © 2017 SENOLDİREKSİYONDERSİ.COM / TÜM HAKLARI SAKLIDIR / Lavce Security