Kadıköy Direksiyon Dersi

Diğer semtlerimize göre Kadıköy direksiyon dersi için biraz daha az tercih edilse de aslında daha iyi ve kapsamlı öğrenmek açısından oldukça ideal bir semttir. Kadıköy’un dar ve karışık sokakları, kalabalık araç trafiği sayesinde direksiyon derslerinde biraz daha ilerleme kaydeden ve basamak atlayan sürücülerimizin eğitimi için sıkça tercih ettiğimiz semttir. Daha kalabalık bir trafik, gün içerisinde rutin bit trafiğin olgularını meydana getirdiğinden profesyoneller eşliğinde, yalnızken trafik esnasında çıkabilecek bazı ayrıntılı durumlar ve sorunların kapsamlı çözümü için en ideal yerdir. Genellikle Kadıköy’de verilen direksiyon derslerimiz daha ayrıntılıdır. Bu ayrıntıları açarsak;

Doğru eğitim hayat kurtarır

Devrine Göre Araç Kullanma:
Doğru kilometreler ile vites kullanımına verilen isimdir. Kalkış ve hareket vitesi olarak ikiye ayrılan viteslerden kalkış vitesi aracımızın en önemli ve en kuvvetli vitesidir. Bu nedenle iki vitese de gazın kontrollü bir şekilde verilmesi önemli bir detaydır.

Vites Değiştirme:
Gaz pedalına basışlar seviyeli ve kontrollü olmalıdır. Vites değişimi yapılırken gaz pedalı bırakılır. Debriyaj pedalına iyi basılır. Vites değiştirildikten sonra debriyaj kontrollü bir şekilde ama bir o kadar da kuvvetli bir şekilde bırakılır.

Gibi daha birçok detayı bulunan direksiyon dersleri, araç tanıma ve doğru kullanma gibi birçok detayı önemseyerek gerçekleştirilir. Sürücülerin ise dikkat etmeleri gereken bazı püf noktalar vardır. Sürücü kursu derslerinde güvenlik ve benzeri gibi levhaları, direksiyon dersi esnasında trafiğe çıktıktan sonra da tanımaları, benimsemeleri ve kurallara uymaları işin teknik açısı dışında bir gerekliliktir. Bu nedenle trafikte araç kullanırken oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir.
Kadıköy direksiyon dersi civarlarında verilirken genellikle geniş ve virajlı sokakları tercih ederiz. Bunun sebebi ise sürücüleri her yol tipine alıştırmak, ve her yol tipine karşı hazırlıklı ve temkinli olmalarını sağlamaktır.

 

COPYRIGHT © 2017 SENOLDİREKSİYONDERSİ.COM / TÜM HAKLARI SAKLIDIR / Lavce Security