Maltepe Direksiyon Dersi

Olumlu ve olumsuz yönler karşılaştırıldığında Maltepe direksiyon dersi için uygun semtlerden bir tanesidir. Özellikle daha önceden deneyimi bulunmayan sürücü adaylarının rahat bir şekilde araç kullanmayı öğrenebilmeleri için trafiğin sıkışık olmadığı ve tamamen teknik olarak düzgün yapılı yollarda direksiyon dersleri verilmelidir. Sürücünün ilk etapta araca alışması, tanıması ve benimsemesi en önemli hususlardan bir tanesidir. Araç kullanmaya başlamadan önce bazı ayarlamalar yapılır.

Direksiyon dersi öğretiminde hiçbir detayı atlamıyoruz!

Bu ayarlamaları koltuk mesafesi, emniyet kemeri, ayna ayarlamaları ve benzeri ayarlamalardır. Tüm ayarlamalar ayrıntılı bir şekilde yapıldıktan sonra araç göstergeleri de kontrol edilmeli ve tanınmalıdır. İyi bir sürüşün temel kuralı, iyi bir oturuş şeklidir. Unutmayın!
Aracı çalıştırmaya başlamak için temel adım, debriyaj ve fren pedalına basmaktır. Daha sonra vites boşa alınır ve araç çalıştırılır. Debriyaj pedalına bastığımız koşulda vites devre dışı kalacağından fren pedalına da basmak gerekmektedir. Kalkış viteslerinden en uygununa ayarlanan vites atılır. Trafiğin çaplı bir kontrolü yapıldıktan sonra yola çıkış sinyali verilerek el freni indirilir sol yöne doğru çıkış yapılacaksa yan sol geriyi gösteren ayna kontrolü ile çıkılır.

 Trafikte doğru bilgi hayat kurtarır!

Araç kalkış pratiklerinden sonra araç park pratikleri yapılır. Araç park dersleri genel olarak sürücü adaylarının en çok zorlandığı bölümlerden bir tanesidir. Biz de araç park derslerimizde olabildiğince sürücü adayımızı zorlamaksızın ve hassasiyet ile uygulama yaptırmaktayız. Ayrıca Maltepe direksiyon dersi ve araç park pratikleri için en uygun semtlerden bir tanesidir. Aracı park konumuna almak için öncelikle vites boşa alınır, kontak anahtarı kapatılır, vites kalkış viteslerinden bir tanesine alınır. Araç düz veya eğimli yoldan yukarı doğru ise 1. vitese, eğimli yoldan aşağı doğru ise geri vitese alınarak el freni çekilir.
Tüm detayları incelikli olarak pratikleyip en deneyimli sürücüler haline gelmenizi sağlamak yıllardan beri esas aldığımız en önemli kuralımızdır. Maltepe direksiyon dersi amacına en uygun semtlerden birisi olduğundan dolayı sürücüler tarafından en fazla tercih edilen semtlerden bir tanesidir.

COPYRIGHT © 2017 SENOLDİREKSİYONDERSİ.COM / TÜM HAKLARI SAKLIDIR / Lavce Security