Blog

Kategoriler

Ehliyet sınavı ve koşulları

Ehliyet almak artık zor değil!

Ehliyet almak özellikle son zamanlarda oldukça zorlaştırılmış eğitimler ile gerçekleştirebilir bir durum haline gelmiştir. Fakat öğreticin doğru adımları çok daha kolay bir yol ile ehliyet alabilmeniz mümkündür.  Kendimizi kaliteli sürücü kursu katagorisine koyabilmemiz mümkündür. Gelişen teknoloji ile artan sistemlerimiz sizleri kasmadan tamamı ile doğal yollarla ehliyet almanızı sağlıyoruz.  Öncelik ile bahsetmek istediğimiz konu ehliyet sınıflarıdır. Ehliyet almak istiyorum diyen bir kişi öncelik olarak B sınıfı ehliyetten bahsediyordur. B sınıfı ehliyeti olan bir sürücü ;

Otomobil, Kamyonet, Moped, ve ATV kullanabilir.

Sınav koşulları şu şekilde sıralanabilir; önce 50 soruluk teori sınavına girilir. Ve en az 35 soruya cevap vererek 70 puan almak gerekir. Bunların sonrasında 35 dakika süre boyunca son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken bir Direksiyon dersi uygulaması yapılır. Direksiyon sınavında yokuşta kalkış yapabilmek, 25 metre geri vites alabilmek ve iki sık araç arasına park yapabilmek gerekir. Direksiyon dersi ile merek ettiğiniz her şeyi bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ehliyet müracaat koşulları ve gerekli evraklar

Eğer B sınıfı ehliyet almak istiyor iseniz 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olan veya Türkiye içerisi içinde oturma izni olan herkes 2 adet Biometrik fotoğraf, öğrenim raporu ayrıyeten sağlık raporu ile kursumuza başvuruda bulunabilir.

Ehliyet sınavında eğitimler ve dersler nelerdir?

Otomobil Ehliyeti almak için kursumuza başvuru yapan sürücü adaylarımıza 34 saat teorik eğitim ve 16 saat direksiyon eğitimi vermekteyiz. Bu  öğrenim süresine göre de değişmektedir. Bu derslere isterseniz hep birlikte göz atalım;

-İlkyardım Bilgisi

-Trafik ve çevre bilgisi

-Araç tekniği

Ve buna benzer saat aralıkları ile ders uygulanmaktadır. Sürücü adaylarımız öncelik olarak hazır olana kadar pistte veya simülatörde direksiyon eğitimi alırlar. Daha sonra bu eğitimin sonunda her sürücü adayı için 14 saatlik akan trafik eğitimi başlar.

Ehliyet almak için kursumuza müracaatta bulunan her sürücü adayının ön bilgisi farklıdır. Bizde bunlara göre sizlerin en doğru eğitimi almanız adına en doğru kararlara varıp adımlarımızı bu yönde belirliyoruz. Direksiyon dersi fiyatları konusunda ise bizlere ulaşarak detaylı bilgi almanız mümkündür.

COPYRIGHT © 2017 SENOLDİREKSİYONDERSİ.COM / TÜM HAKLARI SAKLIDIR / Lavce Security